W odpowiedzi na wezwanie grupy roboczej HTTPbis do wyrażenia opinii na temat propozycji protokołu sieciowego, który w przyszłości miałby zastąpić HTTP 1.1, przedstawiciel Facebooka poinformował, że jego organizacja opowiada się za wybraniem zaproponowanego przez zespół Google’a protokołu SPDY.

Obecnie Facebook, mając na uwadze szerokie wsparcie wśród przeglądarek internetowych, implementuje na swoich serwerach SPDY/v2 i ze wszystkich trzech propozycji uważa to rozwiązanie za najlepsze.

Druga propozycja, czyli przedstawiona przez Microsoft HTTP Speed+Mobility, zdaniem przedstawiciela Facebooka niepotrzebnie wydłuża proces transferu przez użycie technologii websocket, nie ma wsparcia w oprogramowaniu serwerów i przeglądarek i nie oferuje rozwiązań zabezpieczających transfer danych. Co do trzeciej propozycji: Network-Friendly HTTP Upgrade, nie leży ona w zainteresowaniach Facebooka głównie ze względu na niekompletną dokumentację oraz – podobnie jak w rozwiązaniu Microsoftu – brak wsparcia po stronie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa.

Prawdopodobnie implementacja microsoftowego HTTP S+M wkrótce pojawi się w Internet Explorerze, ale pozostałe znaczące przeglądarki i webserwery wspierają SPDY już dziś. Wygląda więc na to, że to propozycja Google ma największe szanse by stać się podstawą do opracowania protokołu HTTP drugiej generacji.