Minęły dwa lata z małych hakiem, odkąd grupa robocza HTTPbis opublikowała pierwszy draft nowej wersji protokołu HTTP służącego do transmisji treści w sieci web. Ustalono wtedy, że w kwietniu 2014 grupa ogłosi ostateczne wezwanie do komentowania przygotowanej specyfikacji HTTP/2, a w listopadzie złoży ją do Internet Engineering Steering Group do zatwierdzenia jako proponowany standard.

Ostatecznie HTTPbis ogłosiła wezwanie na początku sierpnia z terminem do 1 września, a w połowie grudnia złożyła dokumentację do IESG, Z kolei IESG ostatniego dnia minionego właśnie roku potwierdziła przyjęcie dokumentu i zwyczajowo ogłosiła własne ostateczne wezwanie z dwutygodniowym terminem. Jeśli nie zdarzy się nic, co mogłoby opóźnić proces, w połowie stycznia gremium IESG będzie mogło oficjalnie zapoznać się ze specyfikacją i ogłosić ją jako propozycję nowego standardu.

Jak widać, nikt się tu specjalnie nie spieszy, ale wszystko wskazuje na to, że protokół HTTP/2 zacznie oficjalnie obowiązywać jeszcze przed wakacjami.