Mark Nottingham napisał, że Internet Engineering Steering Group oficjalnie i formalnie zatwierdziła HTTP/2 jako nowy standard protokołu do przesyłania treści w sieci web. Po niemal trzech latach, jakie upłynęły od marca 2012, gdy grupa robocza HTTPbis wyraziła zainteresowanie opracowaniem nowej wersji protokołu HTTP/1.1, prace zakończyły się. Teraz jeszcze dokumentacja trafi do RFC Editora, gdzie otrzyma swój własny niepowtarzalny numer RFC, przejdzie przez proces edycji i w końcu zostanie opublikowana.

Protokół HTTP/2 znacząco różni się od wersji HTTP/1, ponieważ był projektowany tak, by jak najlepiej wykorzystać zasoby sieciowe i efekcie zapewnić lepszą wydajność. Ale równocześnie przejście na HTTP/2 będzie bardzo proste dla administratorów serwerów webowych i zupełnie niezauważalne dla zwykłych użytkowników internetu. To znaczy niezauważalne w tym sensie, że nie będą musieli zrobić nic, by korzystać z nowego protokołu – wystarczy zaktualizowana przeglądarka. Jedyne, co będzie widoczne, to krótszy czas ładowania otwieranych stron.

Na pewno minie trochę czasu, zanim HTTP/2 zaimplementują wszyscy, ale gdy tylko specyfikacja zostanie opublikowana pod przyznanym numerem RFC, zacznie się cicha rewolucja.